| News | Fixture News | Season 2019/20 | Toolstation NCEL pre-season fixtures

Fixture News for

Toolstation NCEL pre-season fixtures

16th July, 2019

Here is a list of the pre-season fixtures taking place this summer involving Toolstation Northern Counties East Football League sides.

Matches in bold are the latest additions or amendments.

If you know of any friendlies that are not listed then please let us know by emailing webmaster@ncel.org.uk.

TUESDAY 16TH JULY, 2019
Bottesford Town v Sheffield, 7:45pm
Clipstone v AFC Mansfield, 7:45pm
Eccleshill United v Bradford City, 7:30pm
Glasshoughton Welfare v Yorkshire Amateur, 7:45pm
Hall Road Rangers v Goole AFC, 7:30pm
Handsworth v Frecheville Davys, 7:45pm
Nostell Miners Welfare v Barnsley XI, 7pm
Ollerton Town v Collingham, 7:45pm
Ossett United v Hemsworth Miners Welfare, 7:45pm (Steve Kelly Memorial Trophy)
Parkgate v Retford United, 7:30pm
Pontefract Collieries v Liversedge, 7:45pm
Scarborough Athletic v Bridlington Town, 7:45pm (David Holland Memorial Trophy)
Skegness Town v Pinchbeck, 7:45pm
Winterton Rangers v Cleethorpes Town, 7pm

WEDNESDAY 17TH JULY, 2019
Armthorpe Welfare v Maltby Main, 7:45pm
Brigg Town v Grimsby Borough, 7pm
Campion v Steeton, 7:45pm
Clay Cross Town v Swallownest, 7:45pm
Northallerton Town P-P Garforth Town
Penistone Church v Selston, 7:30pm
Pickering Town v Knaresborough Town, 7:45pm
Retford FC v Gainsborough Trinity XI, 7:45pm
Rossington Main v Staveley Miners Welfare, 7:45pm
Thackley v Emley AFC, 7:45pm
Worsbrough Bridge Athletic v Belper Town, 7:45pm

THURSDAY 18TH JULY, 2019
Yorkshire Amateur v Guiseley, 7:45pm

FRIDAY 19TH JULY, 2019
Athersley Recreation v North Gawber Colliery, 7pm
Collingham v Retford FC, 7:30pm
Garforth Town v Harrogate Railway Athletic, 7:45pm
Goole AFC v Winterton Rangers, 7:30pm
Grimsby Borough v Immingham Town, 7pm
Nelson v Silsden AFC, 7:45pm
Parkgate v Sheffield United Development Squad, 7:45pm
Penistone Church v Barnsley, 6:30pm
Staveley Miners Welfare P-P Matabeleland
Swallownest v Retford United, 7:45pm

SATURDAY 20TH JULY, 2019
Barton Town v Cleethorpes Town, 3pm
Bitton v Bridlington Town, 2:30pm (Toolstation Cup, at Bridgwater FC)
Brigg Town v Bottesford Town, 3pm (Ian 'Chalkie' Whyte Memorial Trophy)
Denaby Main v Ollerton Town, 3pm
Field v Nostell Miners Welfare, 2:30pm
Hall Road Rangers v AFC Mansfield, 3pm
Handsworth Parramore v Worksop Town, 3pm
Harworth Colliery v Armthorpe Welfare, 3pm
Hemsworth Miners Welfare v Atherton Collieries, 2pm
Knaresborough Town v Campion, 3pm
Maltby Main v Hallam, 3pm
North Ferriby v South Cave United, 3pm
Pontefract Collieries v Selby Town, 3pm
Retford FC v Staveley Miners Welfare, 3pm
Runcorn Town v Liversedge, 3pm
Skegness Town v Stamford Town, 3pm

SUNDAY 21ST JULY, 2019
Yorkshire Amateur v Leeds United 18s, 3pm

TUESDAY 23RD JULY, 2019
AFC Mansfield v Blidworth Welfare, 7:45pm
Barton Town v Grimsby Town XI, 7:30pm
Bottesford Town v Cleethorpes Town, 7:45pm
Brighouse Town v Hallam, 7:45pm
Curzon Ashton v Thackley, 7:45pm
Deeping Rangers v Skegness Town, 7:45pm
Eccleshill United v Golcar United, 7:45pm
Glasshoughton Welfare v Whitkirk Wanderers, 7:45pm
Hall Road Rangers v Grimsby Borough, 7:45pm
Harrogate Railway Athletic v Knaresborough Town, 7:30pm
Hemsworth Miners Welfare v Barnsley, 7pm
Ilkley Town v Silsden AFC, 7:45pm
North Gawber Colliery v Liversedge, 7:30pm
Nostell Miners Welfare v Stocksbridge Park Steels, 7:45pm
Ollerton Town v Arnold Town, 7:45pm
Parkgate v Guiseley, 7:30pm
Retford FC v Harworth Colliery, 7:45pm
Rossington Main v Gainsborough Trinity, 7:45pm
Selby Town v Riccall United, 7:45pm
Staveley Miners Welfare v Sheffield Wednesday U23s, 7:45pm
Tadcaster Albion v Handsworth, 7:45pm

WEDNESDAY 24TH JULY, 2019
Dodworth Miners Welfare v Maltby Main, 7pm
Grimethorpe LLUK v Armthorpe Welfare, 7:30pm
Swallownest v Worksop Town, 7:45pm
Worsbrough Bridge Athletic v Goole AFC, 7:30pm

THURSDAY 25TH JULY, 2019
Barrowford Celtic v Silsden AFC, 7:45pm
Harrogate Town v Garforth Town, 7:45pm
Huddersfield Town Elite Development Team v Bridlington Town, 7:30pm (Tigers Cup Semi-Final)
Ollerton Town v Bessacarr, 7:45pm
Shelley v Penistone Church, 7:30pm

FRIDAY 26TH JULY, 2019
Emley AFC v Penistone Church, 7:30pm
Handsworth v Selston, 7:45pm
Winterton Rangers v Scunthorpe United, 7:30pm

SATURDAY 27TH JULY, 2019
Athersley Recreation v Beeston St Anthony's, 2pm
Beverley Town v Hall Road Rangers, 3pm (at Hutton Cranswick FC)
Bottesford Town v Gainsborough Trinity, 3pm
Brigg Town v Crowle Town Colts, 3pm
Clay Cross Town v AFC Mansfield, 3pm
Dodworth Miners Welfare v Worsbrough Bridge Athletic, 1pm
Dunkirk v Staveley Miners Welfare, 3pm
Field v Campion, 3pm
Frickley Athletic v Rossington Main, 3pm
Garforth Town v Nostell Miners Welfare, 3pm
Goole AFC v Selby Town, 3pm
Grimsby Borough v North Ferriby, 3pm
Knaresborough Town v North Shields, 3pm
Liversedge v Stockton Town, 3pm
Maltby Main v Stocksbridge Park Steels, 3pm
Parkgate v Teversal, 1pm
Pontefract Collieries v Eccleshill United, 3pm
Renishaw Rangers v Retford FC, 3pm
Robin Hood Athletic v Armthorpe Welfare, 3pm
Silsden AFC v Charnock Richard, 3pm
Skegness Town v Hykeham Town, 3pm
South Kirkby Colliery v Hemsworth Miners Welfare, 3pm
Thackley v Tadcaster Albion, 3pm
Yorkshire Amateur v Whitley Bay, 3pm

MONDAY 29TH JULY, 2019
North Ferriby v Scunthorpe United U23s, 7pm

TUESDAY 30TH JULY, 2019
AFC Mansfield v Hednesford Town, 7:45pm
Eccleshill United v Scarborough Athletic, 7:45pm
Emley AFC v Nostell Miners Welfare, 7:45pm
Glasshoughton Welfare v Pontefract Collieries, 7:45pm (Bill Cook Trophy)
Liversedge v Steeton, 7:45pm
Ossett United v Selby Town, 7:45pm
Penistone Church v Brighouse Town, 7:30pm
Staveley Miners Welfare v Doncaster Rovers U23s, 7:45pm
Tadcaster Magnets v Armthorpe Welfare, 7:30pm
Yorkshire Amateur v Leeds United Select Youth Team, 7:45pm

WEDNESDAY 31ST JULY, 2019
Dodworth Miners Welfare v Handsworth, 7:45pm
Retford FC v Lincoln United, 7:45pm
Worsbrough Bridge Athletic v Stocksbridge Park Steels, 7:45pm

SATURDAY 3RD AUGUST, 2019
Toolstation NCEL season begins

Latest Stories by Section