| Matches | Week commencing Monday 15th July, 2019

<

>

Matches week commencing

Monday 15th July, 2019
Friendlies
Hallam
HallamSam Smith 12pen
1-2Att: 402HT: 1-0 Chesterfield
ChesterfieldLiam Mandeville 75pen
Jack McKay 81
Att: 402
HT: 1-0
Harrogate Town U21s
Harrogate Tn U21s
2-1 Harrogate Railway Athletic
Harrogate RA
 
Tuesday 16th July, 2019
Friendlies
Bottesford Town
Bottesford TownJacob Fenton 80
1-3Att: 56HT: 0-2 Sheffield
SheffieldMarc Newsham 18
James Gregory 20
Adam Chapman 76
Att: 56
HT: 0-2
Clipstone
Clipstone
2-4 AFC Mansfield
AFC MansfieldRoss Duggan (2)
Jack Warwick
Brett Lucas
 
Dronfield Town
Dronfield Town
8-1 Teversal
Teversal
 
Eccleshill United
Eccleshill United
1-2 Bradford City
Bradford City
 
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton WelfAdam Walsh 86
1-5Att: 52HT: 0-3 Yorkshire Amateur
Yorkshire AmateurNeil Heaton 12
Harrison Blakey 20
Aiden Savory 31
Steve Crawford 55
Adam Field 65
Att: 52
HT: 0-3
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
2-3 Goole AFC
Goole AFC
 
Handsworth
HandsworthAlfie Dodsworth 35
Luke Francis 44, 45
Leon Howarth 46pen, 61, 62, 76
Bailey Hobson 84
8-0HT: 3-0 Frecheville Davys
Frecheville Davys

HT: 3-0
Nostell Miners Welfare
Nostell MWBilly Mole 38
1-1Att: 149HT: 1-1 Barnsley XI
Barnsley XIWill Lancaster 22
Att: 149
HT: 1-1
Ollerton Town
Ollerton Town
3-2 Collingham
Collingham
 
Ossett United
Ossett United
0-1Att: 190HT: 0-1 Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth MWNash Connolly 5
Att: 190
HT: 0-1
(Steve Kelly Memorial Trophy)
Parkgate
ParkgateAlex Rippon 40
Bruno Holden 55
2-0Att: 80HT: 1-0 Retford United
Retford United
Att: 80
HT: 1-0
Pontefract Collieries
Pontefract Colls
2-2 Liversedge
Liversedge
 
Scarborough Athletic
Scarborough AthFlynn McNaughton 14, 27
Michael Coulson 37
Wayne Brooksby 53
James Walshaw 57
5-1Att: 422HT: 3-1 Bridlington Town
Bridlington TownBenn Lewis 23
Att: 422
HT: 3-1
(David Holland Memorial Trophy)
Winterton Rangers
Winterton Rangers
0-2 Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
 
Wednesday 17th July, 2019
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
0-1 Maltby Main
Maltby Main
 
Brigg Town
Brigg Town
0-1 Grimsby Borough
Grimsby Borough
 
Campion
Campion
1-1 Steeton
Steeton
 
Clay Cross Town
Clay Cross Town
2-1 Swallownest
Swallownest
 
Northallerton Town
Northallerton Tn
P-P Garforth Town
Garforth Town
 
Penistone Church
Penistone ChurchTrialist 1 6
Trialist 2 76
2-1Att: 81HT: 1-1 Selston
SelstonHenry Brooks 22
Att: 81
HT: 1-1
Pickering Town
Pickering TownAaron Brettell 31
1-5HT: 1-1 Knaresborough Town
KnaresboroughStephen Bromley 8, 54
Brad Walker 62, 66
Daniel Thirkell 77

HT: 1-1
Retford FC
Retford FC
2-1 Gainsborough Trinity XI
Gainsborough Trinity XI
 
Rossington Main
Rossington Main
0-6 Staveley Miners Welfare
Staveley MW
 
Thackley
ThackleyDaniel Broadbent 27
Ben Grech-Brooksbank 46
Owen Murphy 73
Jordan Hines 88
4-2Att: 68HT: 1-2 Emley AFC
AFC EmleyDanny Farrer 7, 36
Att: 68
HT: 1-2
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge
0-4 Belper Town
Belper Town
 
Thursday 18th July, 2019
Friendlies
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
v7:45pm Guiseley
Guiseley
7:45pm
Friday 19th July, 2019
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Rec
v7:00pm North Gawber Colliery
North Gawber Colliery
7:00pm
Collingham
Collingham
v7:30pm Retford FC
Retford FC
7:30pm
Garforth Town
Garforth Town
v7:45pm Harrogate Railway Athletic
Harrogate RA
7:45pm
Goole AFC
Goole AFC
v7:30pm Winterton Rangers
Winterton Rangers
7:30pm
Grimsby Borough
Grimsby Borough
v7:00pm Immingham Town
Immingham Town
7:00pm
Nelson
Nelson
v7:45pm Silsden
Silsden
7:45pm
Parkgate
Parkgate
v7:45pm Sheffield United Development Squad
Sheffield United Development Squad
7:45pm
Penistone Church
Penistone Church
v6:30pm Barnsley
Barnsley
6:30pm
Staveley Miners Welfare
Staveley MW
P-P Matabeleland
Matabeleland
 
Swallownest
Swallownest
v7:45pm Retford United
Retford United
7:45pm
Saturday 20th July, 2019
Friendlies
Barton Town
Barton Town
v3:00pm Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
3:00pm
Bitton
Bitton
v2:30pm Bridlington Town
Bridlington Town
2:30pm
(Toolstation Cup, at Bridgwater FC)
Brigg Town
Brigg Town
v3:00pm Bottesford Town
Bottesford Town
3:00pm
(Ian 'Chalkie' Whyte Memorial Trophy)
Denaby Main
Denaby Main
v3:00pm Ollerton Town
Ollerton Town
3:00pm
Field
Field
v2:30pm Nostell Miners Welfare
Nostell MW
2:30pm
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
v3:00pm AFC Mansfield
AFC Mansfield
3:00pm
Handsworth [1]
Handsworth
v3:00pm Worksop Town
Worksop Town
3:00pm
Harworth Colliery
Harworth Colliery
v3:00pm Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
3:00pm
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth MW
v2:00pm Atherton Collieries
Atherton Collieries
2:00pm
Knaresborough Town
Knaresborough
v3:00pm Campion
Campion
3:00pm
Maltby Main
Maltby Main
v3:00pm Hallam
Hallam
3:00pm
North Ferriby
North Ferriby
v3:00pm South Cave United
South Cave Utd
3:00pm
Pontefract Collieries
Pontefract Colls
v3:00pm Selby Town
Selby Town
3:00pm
Retford FC
Retford FC
v3:00pm Staveley Miners Welfare
Staveley MW
3:00pm
Runcorn Town
Runcorn Tn
v3:00pm Liversedge
Liversedge
3:00pm
Skegness Town
Skegness Town
v3:00pm Stamford Town
Stamford Town
3:00pm
Sunday 21st July, 2019
Friendlies
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
v3:00pm Leeds United U18s
Leeds United U18s
3:00pm